Ako zabrániť prehrievaniu zimnej záhrady v letných mesiacoch?

Počas chladných dní je pobyt v zimnej záhrade skutočne osviežujúci. No s nástupom letných horúčav, počas ktorých nám je teplo aj v dobre zateplenom dome, môže mať zimná záhrada problém s prehrievaním. Ako teda zabezpečiť, aby ju bolo možné využívať celoročne a napríklad počas leta v nej neuvarili aj tropické rastliny?

Správna orientácia

Pri výbere miesta na stavbu zimnej záhrady nie je vhodné rozhodovať sa na základe len estetického parametra, ale napríklad aj podľa umiestnenia na svetovú stranu. Ak si dáte zimnú záhradu na južnú časť domu, tak počas leta budete mať o problém na viac. Preto je vhodné myslieť už pri stavbe záhrady na to, že vykúriť ju je omnoho menej náročné, ako v lete schladiť.

Použite tienenie

Ak má byť letná záhrada oázou aj počas leta a nemá sa premeniť na peklo, tak už pri stavbe dbajte na špeciálne sklo, ktoré je nielen vynikajúcim izolantom, ale disponuje aj ochranou proti slnečnému prehrievaniu. Práve takýmito sklami disponujú aj zimné záhrady Ultraframe. Samozrejmosťou je tienenie a účinné vetranie. To môžete zvoliť či už ako permanentné, tak aj odklápacie –  po odklopenie celých plôch na zimnej záhrade.

Unikátne vetracie systémy vedia pomôcť

Vysoká teplota vonku si priam žiada jej minimálne vyrovnanie s prostredím. Preto je nežiaduce, aby sa v zimnej záhrade počas leta výrazne zvyšovala horúčosť. Tomu môže zabrániť kvalitné vetranie. Systém Ultraframe už štandardne obsahuje ventilačné otvory. Medzi výhody tohto systému patrí štrbinová manuálne otvárateľná mriežka v kruhovom profile. Jednosmerný ventilačný otvor v hrebeni, alebo v začiatočnom profile.

Vďaka týmto systémom je pri každej streche zabezpečená stála výmena vzduchu, ktorá je automaticky zabezpečená aj vďaka tlakovému rozdielu medzi vonkajším a vnútorným priestorom.

Vyberte si správny typ otvárania

Vetranie je skvelé počas chladnejších letných nocí, vďaka čomu sa zabezpečí prakticky len minimálny rozdiel v teplote, čo je pre pestované rastliny naozaj ideálne. Avšak ak chcete tráviť v zimnej záhrade aj letné posedenie, bude potrebné zvažovať aj plné otvorenie zimnej záhrady.

Systém Ultraframe disponuje rôznymi spôsobmi otvárania bočnej steny. Od fixného sklápania cez sklopné otváracie systémy, sklopné aj posuvné alebo plne otvárateľné bočné steny. Tento systéme sa úplne prispôsobí nielen dizajnom, ale aj potrebami vetrania a otvorenia zimnej záhrady, aby nedochádzalo k prehrievaniu.

Zdielať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *