Čo všetko potrebujete vedieť pred tým, ako si postavíte zimnú záhradu

Zimná záhrada je miesto, ktoré vám bývanie posunie o niekoľko levelov vyššie. Vďaka zimnej záhrade môžete prežiť krásne chvíle plné relaxu, príjemnej pohody s priateľmi, tešiť sa z dobrého vzduchu a pobytu v prírode aj „na domácej pôde. Zimná záhrada preto nie je luxus, ale priestor, ktorý dá vášmu bývaniu a životu vyššiu kvalitu.

Prečo mať zimnú záhradu?

Nie každý dom má zimnú záhradu. A je to škoda. Mnohí si povedia, že majú dom a záhradu, tak načo mať zimnú? Na oddych, relax a pocit skutočne krásneho prostredia prírody v každom ročnom období. V lete záhradu môžete otvoriť a ani na dovolenku sa vám nebude chcieť, pretože dovolenku zažijete každý deň v zimnej záhrade. Môžete byť vnútri a zároveň vonku, byť doma a zároveň na záhrade. Môžete pestovať rastliny, ktorým sa nedarí v interiéri a ani vonku, ale v zimnej záhrade nájdu svoje miesto. Zimná záhrada nie je priestor, kde budete pracovať. Je to priestor, kde budete relaxovať a načerpávať energiu.

Aký typ záhrady si vybrať?

Pri otázke o zimnej záhrade nakoniec každý prizná, že to je skvelý priestor. Potom už ostáva len zvoliť si, ako bude vaša zimná záhrada vyzerať. Máte dve možnosti. Zvoliť si zimnú záhradu na mieru. Tu je jediná výhoda absolútna variabilita tvarov a možností. Na druhej strane, ak zvolíte systémové riešenie, máte vychytané všetky muchy. Nehrozia netesnosti, žiadne komplikácie s rosením, nefungujúci, či nedoliehajúci prvok. Máte istotu, že systém je otestovaný, kvalitný a nerobil ho domáci majster, ale navrhol tím inžinierov, aby dlhodobo a kvalitne fungoval. Kombináciou týchto vlastností je záhradný systém Ultraframe.

Zimnú záhradu neoceníte len v zime

Ak ste si zvolili kvalitný záhradný systém, máte k dispozícii všetky technické prvky, aby spoľahlivo fungovala počas celého roka. Takéto systémy disponujú funkciou na zamedzenie prehrievania, majú možnosť tienenia na streche. Tak isto máte možnosť vybrať si kvalitné sklo s ochrannou vrstvou, ktorá eliminuje priame slnečné žiarenie a kvietky budú prosperovať. Alternatívou je aj pre účel zimných záhrad vyvinutý polykarbonát s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. V lete môžete prevetrávať zimnú záhradu napríklad cez okná v bočnej stene. V lete je tak zimná záhrada letným altánkom plným príjemného tieňa a kvetov a v zime bude oázou, v ktorej prežijete malé súkromné leto.

Materiál je dôležitý

Voľba správneho materiálu zimnej záhrady určuje nielen jej charakter, ale aj vlastnosti a pocit, aký budete mať. Zimná záhrada môže byť z dreva, plastu, hliníka a z kombinácie dreva a hliníku. Zimné záhrady Ultraframe majú tú najlepšiu a najfunkčnejšiu kombináciu strešného systému z hliníkovej konštrukcie obalenej PVC. Tento strešný systém nevyžaduje extra údržbu, ľahko sa čistí a ponúka dlhú životnosť.

Nezabudnite na správne vetranie záhrady

Dnes je často moderné žiť hermeticky uzatvorene a chváliť s nízkou spotrebou energie No vetranie a prúdenie čerstvého vzduchu je nesmierne dôležité. Ako pre ľudí, tak aj rastliny v zimnej záhrade. Bez dostatočného vetrania sa v zimnej záhrade veľmi rýchlo začnú tvoriť plesne a hniloba. Preto omnoho lepšie ako uzatvorený záhradný systém je systém so zabudovanými vetracími otvormi. Napríklad práve Ultraframe pred 25 rokmi navrhla a patentovala svoj systém strechy pre zimné záhrady, ktorým sa zimná záhrada prevetráva aj keď je uzavretá. Vďaka tomu do 60% relatívnej vlhkosti predídeme roseniu a vzniku plesní.

Zdielať
Tags: