Na čo myslieť pri plánovaní zimnej záhrady?

Zimná záhrada pri dome vie poskytnúť nielen pohodu, pokoj, priestor na pestovanie rastlín, ale dokáže zvýšiť aj hodnotu samotnej nehnuteľnosti. Ide však o súčasť stavby, ktorá je v najlepšom prípade už trvalou súčasťou vášho  pozemku. Preto si jej stavbu dopredu naplánujte.

Ako by mala vyzerať?

Dôležitý aspekt, pri ktorom je potrebné zvážiť priestor, orientáciu zimnej záhrady, jej veľkosť aj to, ako sa hodí do celkového estetického obrazu vášho domu. Tvar zimnej záhrady nie je zanedbateľný, nakoľko prilepiť si „skleník“ ku krásnemu domu nemusí pôsobiť vždy šťastne.

Naopak, krásna zimná záhrada, ktorá sa stane ozdobou, dokáže aj zvýšiť cenu samotného domuZimné záhrady ULTRAFRAME ponúkajú napríklad veľkú mieru variability, pretože systém sa vďaka úprave pôdorysu a strechy dokáže vytvoriť prakticky neobmedzený počet variantov.

Zimná alebo celoročná záhrada

Veľmi dôležitý prvok, pri výbere samotnej konštrukcie zimnej záhrady. Ak chcete využívať zimnú záhradu napríklad aj na pestovanie exotických rastlín, bude tomu potrebné prispôsobiť technológie. Či už tieniacu techniku na letné dni, vysoko účinnú izoláciu počas zimy, ako aj prevetrávanie a ventilačné otvory bez nutnosti otvárať okná. To všetko sú technológie ULTRAFRAME, ktoré dokážu veľmi efektívne udržiavať stabilnú teplotu v zimnej záhrade počas celého roka.

Materiál zimnej záhrady

Na stavbu zimných záhrad sa najčastejšie používa drevo, plast, alebo  hliník. Všetko závisí od estetických nárokov a súčasne aj finančných možností. Drevo je síce estetické, ale náročné na údržbu, vlhkosť a pri kvalitnom dreve ide o značnú investíciu. Navyše pri zimných záhradách nemusí časom dokonale držať svoj tvar, keďže drevo stále pracuje.

Plast je lacnejšou alternatívou, ale esteticky  nie je najvhodnejšie a ani životnosťou neprekoná napríklad systém ULTRAFRAME, ktorý ponúka trvácne a cenovo dostupné hliníkové riešenie v kombinácii s polykarbonátom. Ide o kombináciu, ktorá zaručuje dlhú životnosť a maximálne sa prispôsobí predstavám aj potrebám zimnej záhrady.

Účel zimnej záhrady

Chcete zimnú záhradu len na relax, prípadne ako rozšírenie kuchyne a spraviť z nej zimný jedálenský kút? Zimná záhrada poslúži celoročne aj ako oáza pokoja na relax, pohodu, ale samozrejme aj napríklad ako priestor na cvičenie. Môže byť pre nás ale napríklad aj klasickou zimnou záhradou a domácim arborétom.

Od toho však záleží často nielen tvar a pôdorys, ale aj technológie, ktoré budete potrebovať. Či už napríklad otvorenie strechy, steny, zrkadlový efekt, termoizolačné sklá a mnoho iného. Systémy ULTRAFRAME sa plne prispôsobia každej predstave o zimnej záhrade. No najlepšie bude, ak ju budete mať čo najpresnejšiu už pred samotnou objednávkou.

Zdielať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *