Prečo majú kvalitné zimné záhrady svoju cenu?

Tak ako všade, aj v oblasti zimných záhrad môžete siahnuť po kvalite alebo po nízkej cene. Pri zimnej záhrade je to však trochu iné, ako keď si kúpite na večer lacné alebo chutné víno. Zimná záhrada je súčasťou stavby, zvyšuje jej hodnotu a do veľkej miery odzrkadľuje aj kvalitu samotného bývania. Preto by človek pred objednávkou zimnej záhrady mal vedieť, za čo platí.

Zimná záhrada nie je fóliovník

Pri zimnej záhrade nestačí postaviť iba trámy a dať medzi ne plastové okná. Hoci aj tak si niektorí predstavujú zimnú záhradu. Zimná záhrada je stavba, ktorá má svoje špecifiká a potreby. Pochádza z Anglicka, kde sa tento koncept zrodil a dodnes práve tu vznikajú najkrajšie zimné záhrady a vytvárajú sa nové technológie. „Využívame anglické systémy spoločnosti Ultraframe, ktorá v Anglicku realizuje približne tretinu zimných záhrad. Každú jednu záhradu kreslí tím inžinierov a tak nedostanete len nejakú narýchlo zostavenú krabicu, ale skutočne hodnotný architektonický prvok, ktorý sa bude hodiť k domu,“ hovorí Zsolt Kása zo spoločnosti Techcon-SK spol. s r.o. Jednotlivé časti týchto záhrad sú vyrábané z hliníkových profilov a krycie profily sú vyhotovené z PVC.

Unikátom je odvetraná strecha

Spoločnosť Ultraframe je na trhu 25 rokov a vyrobila už viac ako milión striech pre zimné záhrady. A čo je na nich tak výnimočné, že ich ľudia vyhľadávajú? Vysvetľuje Zsolt Kása: „Ide o vetrané strechy, vďaka ktorým sa udržiava v zimnej záhrade vhodná klíma. Dochádza ku kontrolovanej výmene vzduchu, ktorá je zabezpečená aj pri rozdielnom vonkajšom a vnútornom tlaku.“ Aj toto je dôležitá súčasť funkčnej zimnej záhrady a aj to je vec, za ktorú sa oplatí dať pár korún naviac. Pretože zaručí vhodné podmienky aj teplotu a vlhkosť. Presne podľa želania.

Nezabudnite na kvalitné vyhotovenie

Samotná konštrukcia musí odolať rozdielnym teplotám. Ložiská a posuvné prvky musia byť odolné aj na dlhodobé používanie. Ak isto je potrebné pamätať napríklad na bezpečnostnú fóliu alebo samočistiace sklo, ktoré ešte viac znásobí radosť zo zimnej záhrady. Lacné záhrady vôbec nepoužívajú žľabový systém, ktorý dopĺňa funkčnosť strechy. To všetko si poviete, že sú maličkosti, ale práve ony rozhodujú, či budete so zimnou záhradou spokojní, alebo sa s ňou budete prakticky neustále trápiť.

Servis zimnej záhrady

Životnosť  kvalitnej zimnej záhrady sa počíta na desiatky rokov. No vždy sa niekde môže vyskytnúť chybička alebo aj poškodenie spôsobené nehodou. Aj tu je vhodné mať silného partnera, ktorý zabezpečí servis záhrady a v prípade problému má náhradné diely, vie systém opraviť, zrenovovať. Spýtajte sa na servisné služby pri lacných zimných záhradách. Obvykle mnoho majstrov sklopí uši. Pretože vedia, že nekvalitnú zimnú záhradu je nemožné servisovať. Iba zrútiť a postaviť novú.

Celoročne obývateľná záhrada

Kvalitné materiály, odvetrávanie, spoľahlivé konštrukcie. To všetko sú parametre, ktoré zaručujú, že vaša záhrada bude môcť byť obývateľná počas celého roka. Bude príjemne vyhratia počas zimy a ani v letných mesiacoch sa z nej nestane sauna. Kvalitne zostavená zimná záhrada je ako dom. Poskytuje skvelý pocit z bývania. Navyše pri zimných záhradách v dobrej kvalite počítajte životnosť na desiatky rokov v porovnaní s nekvalitnými systémami, ktoré už po pár zimách začnú byť nespoľahlivé.

Zdielať