Pripravte pergolu na zimu

Rolovatelna pergola z hliniku

Slnečné jesenné dni priam lákajú na posedenie pod pergolou. Sú však predzvesťou zimy a na tú treba pripraviť nielen šatník, ale rovnako je vhodné do zimného šatu obliecť aj pergolu a pripraviť ju na sneh a mrazy. Nie každý však vie, ako na to.

Vezmite metličku

Ide o základnú údržbu, ktorá sa pred zimou pri pergole jednoducho vyžaduje. Rovnako ako si neuložíte topánky do šatníka bez očisty, tak ani pergolu nezazimujete bez toho, aby ste omietli, vyčistili napadané lístie, prach, zhynutý hmyz zo zárezov a špár. Ide o údržbu, ktorú si vyžaduje každá, aj hliníková pergola, ktorá je inak na zazimovanie najmenej náročná. 

Pergola systémyu PERGOPOLIS má  obrovskú výhodu v tom, že konštrukcia sa ľahko a rýchlo montuje, a vďaka nehrdzavejúcemu materiálu je nadčasová a v podstate aj bezúdržbová.

Rozhoduje materiál

V prípade starostlivosti o pergolu a jej uloženie na zimný spánok si pozornosť zaslúži aj terasová podlaha a tienenie. To je prirodzene potrebné stiahnuť, prípadne nastaviť lamely tak, aby cez ne prepadol sneh. Uistite sa, že sa sneh nebude zachytávať na streche alebo tienení podlahy, to by mohlo mechanizmus preťažiť a poškodiť. Rovnako je dobré vyčistiť podlahu a hodí sa plachta na záhradný nábytok. Vďaka nemu nemusíte nábytok odkladať niekam do suterénu, či pivnice. Napríklad  umelý ratan prečká pokojne aj chladnejšie počasie.

Na zazimovanie myslite už pri stavbe

Mnoho ľudí akoby pri stavbe pergoly nepočítalo s tým, že ju budú musieť každý rok zazimovať. Počas leta napríklad výborne poslúži aj drevená pergola, no len čo udrie vlhkosť, chlad a mrazy, ťahá za kratší koniec. Vyžaduje si impregnáciu, ošetrenie pred vodou a ani to nemusí stačiť a po pár zimných mesiacoch môže prísť k výraznému poškodeniu. To pri hliníkových pergolách určite nehrozí.  Hliník je prakticky bezúdržbový a nevadia mu zmeny počasia ani teploty. 

Navyše riešenia od spoločnosti TECHCON s.r.o., vyhovujú kvalitatívnym a estetickým požiadavkám súčasnej doby a súčasne v prípade potreby je možné úplne uzavrieť pergolu, teda jej bočné strany, čím sa terasa môže využívať počas chladnejších jesenných alebo skorých jarných dní. Predĺžite si tak pobyt pod pergolou a zima vám na plecia nezloží žiadne extra starosti s jej zazimovaním. 

S počasím zabojujú aj prídavné prvky

Veľkou výhodou už pri rozhodovaní sa pre konkrétnu pergolu zohrávajú aj doplnkové funkcie, ktoré vám uľahčia starostlivosť o pergolu počas chladných a zimných, ale aj daždivých dní. Systém PERGOPOLIS  je preto vybavený jedinečnými doplňujúcimi prvkami, ako je žľab na odtok vody, to sa hodí práve počas daždivej zimy, alebo jesene. Myslite na zazimovanie už vtedy, keď si pergolu vyberáte.  

Zdielať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *