Pustite si prírodu do zimnej záhrady: Aké sú možnosti otvorenia a prepojenia zimnej záhrady s exteriérom?

Ako prepojiť zimnú záhradu s exteriérom

Zimná záhrada nemusí byť nuda. A už vôbec nemusí byť využívaná len počas zimy. Môžete ju efektívne prepojiť s exteriérom a tráviť v nej pekné chvíle celoročne. Na to je však potrebné myslieť už pri samotnej stavbe zimnej záhrady a voliť konštrukciu, ktorá to umožní.

Relax počas celého roka

Zimná záhrada sa v súčasnosti chápe najčastejšie ako rozšírenie interiéru, kde teplota ani počas zimy neklesne pod 20 stupňov Celzia. V zime je samozrejme ideálne čo najlepšie prepojenie s interiérom, ale akonáhle sa do zimnej záhrady oprú letné lúče, na tému dňa príde prepojenie s exteriérom.

Na prepojenie záhrady s exteriérom myslite včas

Prepojenie zimnej záhrady s exteriérom je nutné si premyslieť dopredu. To znamená zvážiť, kde zimnú záhradu postavíte. Napríklad sa neodporúča stavba na južnej strane, kde je slnko príliš silné a veľmi ťažko sa udržia podmienky bez výkyvov a to aj pri vetraní záhrady.

Potom je dôležité zvoliť správnu konštrukciu, možnosť vetrania, či otvorenie niektorej strany a strechy. Systémy ULTRAFRAME sú napríklad prispôsobené na to, aby ste zimnú záhradu mohli plne otvoriť, uzatvoriť a prípadne aj vetrať bez otvorenia. Ide o sofistikovaný systém, ktorý sa plne prispôsobí vašim potrebám.

Záhradu rozdeľte

Pri prepojení zimnej záhrady s exteriérom je potrebné myslieť aj na rozdelenie úžitkovej plochy celkovej záhrady. To znamená, že napríklad v oblastiach, kde je možné otvoriť zimnú záhradu neosadíte kvety citlivé na zmenu klímy. Ale napríklad si v týchto miestach vybudujete relaxačné zóny. Po otvorení priečelia si vychutnáte vánok aj slnko napríklad pri meditácii. Systém ULTRAFRAME umožňuje otvoriť viacero sektorov zimnej záhrady, pričom počas dňa sa tak zimná záhrada môže premeniť prakticky na otvorený priestor.

Nezabudnite na tienenie

Zimná záhrada vždy ostane záhradou a preto je nutné pamätať aj na tienenie blokov, ktoré sa nedajú odklopiť. Vďaka tieneniu prežijete príjemné chvíle aj v záhrade bez toho, aby ste pociťovali úmorné teplo. Systémy ULTRAFRAME využívajú špeciálne sklo s ochranou proti slnečnému prehrievaniu. Súčasťou je prídavné strešné tienenie a tiež účinné vetranie. Ideálne pre prepojenie záhrady s exteriérom.

Vyberte si správny tvar

Na dokonalé prepojenie zimnej záhrady s exteriérom je vhodné zvoliť aj správny tvar a pôdorys. Ako aj orientáciu. Zimnú záhradu smerujte vždy do uzatvorenej záhrady, nikto predsa nechce otvoriť záhradu smerom k ceste. Systém ULTRAFRAME od firmy TECHCON-SK S.R.O, je pritom vysoko variabilný. Poskytuje niekoľko tvarov, pôdorysov a strechy. Výsledkom je teda prakticky neobmedzený počet variantov, ktoré sa prispôsobia aj vašim predstavám, či budete chcieť otvoriť len časť zimnej záhrady alebo pokojne aj celú stenu. 

Zdielať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *