Sezónne zimné záhrady: Oplatí sa využívať zimnú záhradu iba časť roku?

Zimnú záhradu si môžete nastaviť ako naozaj zimnú alebo celoročnú. Toto rozhodnutie však bude potrebné spraviť už pri jej konštrukcii. Čo je však lepšie, efektívnejšie a príjemnejšie? Staviť na záhradu len počas zimy, alebo sa o ňu starať ako o celoročnú záležitosť?

Rozhodnutie, ktoré je potrebné urobiť

Ak chcete mať zimnú záhradu len na chladné dni, tak môžete voliť prakticky jednoduchšie riešenie. Bez náročných vetracích systémov. Materiály sú jednoduchšie, v podstate sa dá povedať, že si môžete postaviť k domu akýsi ďalšiu miestnosť. Tá bude technicky riešená tak, aby rozšírila potreby využívania interiéru aj počas zimy.

Takéto riešenie je vhodné napríklad pre ľudí, ktorí nechcú zimnú záhradu primárne na pestovanie kvetov, ale napríklad ako relaxačnú miestnosť, priestor na cvičenie, alebo posedenie, ktoré v lete však plne nahradí altánok.

Výhody a nevýhody jednosezónnej záhrady

Aj jednosezónna zimná záhrada od firmy TECHCON s.r.o. má svoje výhody. Počas zimy si spríjemníte bývanie. Môžete tu pestovať napríklad kvety z domu a vytvoriť si pohodovú „terasu“, na ktorej vám bude príjemne. Medzi nevýhody však patrí, že rastliny nemôžete pestovať celoročne, pretože sa vám nepodarí udržať celoročne stabilné prostredie a to platí napríklad aj pre chov exotických živočíchov.

Celoročná záhrada poteší vždy

Bez ohľadu na to, či bude zima, teplo, dážď, prípadne slnečné počasie je celoročná zimná záhrada riešením, ktorého príjemné prostredie si užijete kedykoľvek. Môžete si v nej vyhradiť aj stabilné miesto na cvičenie alebo relax, ako napríklad v sezónnej. Ale pri približne konštantnej teplote a vlhkosti je možné využívanie celý rok. To prospeje aj rastlinám či živočíchom. Ďalšou obrovskou výhodou je, že takáto záhrada sa dá zatvoriť, otvoriť alebo prevetrávať podľa potrieb.

Je jednoducho riešením, ktoré  môžete využívať skutočne 365 dní v roku. A za investované peniaze tak dostanete priestor plnohodnotný, nielen na pár mesiacov. Úlohu celoročnej zimnej záhrady dokonale plnia aj systémy zimných záhrad ULTRAFRAME od firmy TECHCON s.r.o.. Postavené na hliníkovej konštrukcii v kombinácii so sklom, alebo polykarbonátom. Vysoko kvalitné a overené konštrukcie zabezpečia správnu izoláciu. Súčasťou je aj vetranie otvorením celých strán alebo automatizovaným prevetrávaním, vďaka čomu môžete využívať zimnú záhradu celoročne.

Akú si teda vybrať?

Každému bude vyhovovať niečo iné. Kto hľadá menej náročné riešenie len počas zimy, ideálna je sezónna zimná záhrada, ktorý splní svoj účel a počas leta sa dá prakticky otvoriť a zmení sa na terasu. Ak chcete celoročne pestovať exotické rastliny a mať v záhrade celoročnú klímu, bude to o niečo náročnejšie na prevádzku. No vďaka dobrým systémom a materiálom už dnes nejde o nič náročné, čo by nezvládol s minimom starostlivosti aj bežný používateľ.

Zdielať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *