Vykurovanie zimnej záhrady. Aké sú možnosti?

Pokiaľ chcete zimnú záhradu využívať celoročne, je potrebné zabezpečiť aj vykurovanie priestoru. Kvalitná konštrukcia a dobré izolačné sklo síce pomôžu udržiavaniu vnútornej klimatizácie, ale bez kvalitného zdroja tepla sa nezaobídete.

Pripojenie na okruh domu

Zimnú záhradu možno považovať za plnohodnotnú súčasť domu a preto mnoho jej používateľov staví na vykurovanie zimnej záhrady prostredníctvom napojenia na vykurovací systém domu. Toto riešenie je určite jedno z najpraktickejších, ale je potrebné pamätať na to, že zimná záhrada vyžaduje iné klimatické podmienky, ako bežná miestnosť v dome. Preto je dôležité, aby sa okruh zimnej záhrady dal ovládať samostatne.

Zimné záhrady ULTRAFRAME ponúkajú spoľahlivý 5 komorový polykarbonát s vynikajúcimi tepelnými hodnotami. Preto sú vynikajúco izolované a súčasne aj odvetrávané. Vďaka tomu pripojenie zimnej záhrady na okruh domu nebude nákladnou záležitosťou.

Inštalácia vykurovacieho telesa

V zimnej záhrade vás prakticky nič neobmedzuje. Môžete využiť ako zdroj tepla elektrické radiátory, dokonca výnimkou nie sú ani krby. V tomto prípade však ide skôr o dekoračné, ako praktické účely, pretože na rovnomernú klímu v zimnej záhrade sa hodia skôr podlahové vykurovacie systémy. Tie dokážu zabezpečiť rovnomernú teplotu v celej miestnosti.

V zimných záhradách ULTRAFRAME oceníte  na mieru navrhnuté vykurovanie a kvalitné zasklenie. To v kombinácii s vykurovacím systémov vytvára najlepšiu alternatívu v pomere cena a výkon.

Vlhkosť a vykurovanie

Vhodné vykurovanie znamená pre zimnú záhradu aj vhodnú kombináciu vlhkosti. Pretože pri nesprávnej forme vykurovania sa môže kondenzovať vlhkosť, ktorá môže byť problémom pre rastliny, ale hrozí aj vznik plesní a podobne. Preto sa oplatí využívať napríklad  podlahové konvektory pozdĺž zasklených plôch. Takáto tepelná clona zabráni kondenzácii vody na studenom skle. Vhodné je aj systematické vetranie, ktoré je možné pri zatvorených alebo otvorených častiach zimnej záhrady.

Pri kúrení rozhoduje aj profil

Pri vykurovaní vhodnej záhrady je potrebné pamätať aj na profil, z ktorého je zimná záhrada vytvorená. Nekvalitné materiály, alebo nevhodne opracované drevo môžu spôsobovať pri zmene teplôt a vlhkosti vysychanie, netesnosti a podobne. Systém ULTRAFRAME preto vyrába zimné záhrady z  hliníkových profilov, krycie profily sú vyhotovené z PVC. Práve takáto kombinácia skvele odoláva aj zmenám aj rozdielom teploty medzi exteriérom a interiérom.

Zdielať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *