Zimná záhrada a tienenie

Prostredie zimnej záhrady je lákavé hlavne príjemnou letnou klímou aj počas zimy. Ideálne je však udržiavať v priestore stabilnú teplotu bez ohľadu na ročné obdobie. To počas leta dokáže zabezpečiť vhodné vetranie a tienenie zimnej záhrady od firmy TECHCON s.r.o.. Čo bude pre vás najvhodnejšie a ako si vybrať ten správny štýl tienenia? 

Kvalitné sklo chráni pred prehrievaním

Základom na zimnej záhrade je kvalitné izolačné sklo. Pretože čím menší prestup tepla, tým lepšie sa darí udržiavať vnútornú teplotu stabilnú. To platí ako v zimnom období, tak aj počas slnečných dní. V horúcich letných dňoch veľmi pomôže špeciálne sklo s ochranou proti slnečnému prehrievaniu. Presne takýmto sklom sú vybavené zimné záhrady ULTRAFRAME. V tomto prípade aj počas najhorúcejších dní stačí už len napríklad prídavné strešné tienenie, ako rolety, či fasádne markízy, ktoré dopĺňa sofistikovaný systém vetrania. 

Správna orientácia

Postavenie a orientáciu zimnej záhrady je vhodné riešiť ako z pohľadu estetiky, tak aj z pohľadu orientácie na svetovú stranu. Počas zimy samozrejme prináša výhodu južná orientácia, ale počas leta môže znamenať, že nebudete schopní vyriešiť problém s prehrievaním. 

Nezabudnite, že aj zimná záhrada sa rýchlejšie vykúri, ako vychladí. No ani severná časť s minimom slnka nebude pre zimnú záhradu najvhodnejšou. Záhrada orientovaná na východ sľubuje krásne rána, ale neskoro poobede sa rýchlo vychladí. Preto je najobľúbenejšie umiestnenie zimnej záhrady na západ. Vyhnete sa ostrému slnku a mnoho problémov s poobedným prehrievaním môže vyriešiť práve kvalitné tienenie zimnej záhrady.

Na čo si dať pri tienení pozor

O tienení je vhodné premýšľať už priamo pri stavbe zimnej záhrady. Vzhľadom na orientáciu by vám mal poradiť ideálny systém tienenia výrobca a zhotoviteľ záhrady. Veľkou výhodou totiž je, ak je tienenie integrálnou súčasťou konštrukcie. Napríklad vnútorné rolety budete vedieť ovládať aj na diaľku, pomocou vstavaných mechanizmov. 

Ak budete riešiť tienenie dodatočne, tak väčšinou ide len o alternatívy, ktoré navyše nie sú praktické ani spoľahlivé. Závesy do zimnej záhrady jednoducho nepatria. Sú málo efektívne, držia prach, majú malú účinnosť a ani vzhľadu zimnej záhrady neprospievajú. Kvalitný výrobca zimných záhrad, ako je napríklad ULTRAFRAME vám však vie poradiť aj zabezpečiť tienenie, ktoré udrží v záhrade požadovanú klímu celoročne. 

Konštrukcia a tienenie musia spolu ladiť

Kvalitné a overené konštrukcie ULTRAFRAME spájajú správnu izoláciu, vetranie a vlastnosti, ktoré umožnia využívať zimnú záhradu naplno a celoročne. Už priamo súčasťou zimnej záhrady môže byť kvalitné strešné tienenie, ktoré v prípade potreby viete využiť nielen počas leta, ale napríklad aj počas slnečných zimných dní. 

Zdielať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *