Zimná záhrada vs. pergola. Čo je pre vás vhodnejšie?

Ak vám to pozemok pri rodinnom dome dovoľuje, môžete uvažovať nad rôznymi prístavbami, ktorými zveľadíte svoju nehnuteľnosť. Medzi najčastejšie realizácie tohto druhu patria hliníkové pergoly a zimné záhrady. Oboje majú svoje výhody aj nevýhody, o tom sa dnes baviť nejdeme. Radi by sme sa však na tento „duel“ pozreli z pohľadu vás, zákazníka, a povedali si niečo o tom, kedy si vybrať jedno a kedy druhé.

Hliníková pergola je praktickým riešením

Začnime opisom pergoly.

Tá je perfektným a praktickým riešením v prípade, ak ku svojmu domu chcete postaviť prístrešok. Prípadne ak chcete zakryť svoju terasu, alebo časť záhradky. Hliníková pergola je finančne dostupná a na tento účel viac než vhodná.

To znamená, že ak je vaším zámerom chrániť určitú plochu pri dome pred vplyvmi počasia, stavbou pergoly nič nepokazíte. S jej pomocou si môžete urobiť dokonca aj akúsi otvorenú „garáž“, v ktorej bude vaše auto v bezpečí a ostane v suchu pri dažďoch či snežení.

Ak si však z času na čas chcete dopriať aj slnka, núka sa realizácia tzv. rolovacej pergoly, resp. pergoly so sklápacími lamelami. Tú si podľa potreby a počasia jednoducho prispôsobíte. Na terase si tak viete užiť aj spomínané slnečné lúče, ale aj sa chrániť v prípade, že sa priženú mračná a začne pršať.

Zimná záhrada pri dome je elegantná

Zimnú záhradu si môžeme pokojne predstaviť ako takú elegantnú „nadstavbu“ či vylepšenie pergoly. Vo svojej podstate totiž môže fungovať ako úplne nová miestnosť.

Už táto skutočnosť naznačuje, kedy sa vybrať týmto smerom. Ak si totiž plánujete zriadiť pracovňu s výhľadom do okolia, alebo sa vám žiada moderná posilňovňa, hobby miestnosť či klasická zimná záhrada, tak toto je tá správna cesta. Aj keď o čosi finančne náročnejšia, ale na druhej strane aj výrazne praktickejšia.

Zimná záhrada pri dome vám totiž nemusí len predĺžiť sezónu, ale naozaj sa môže stať plnohodnotným interiérom.

Aj jedno, aj druhé?

Nereálna nie je ani kombinácia oboch riešení. Logicky však ide o najnákladnejšie riešenie. Nielen z hľadiska financií, ale aj z hľadiska priestorovej náročnosti.

Oveľa praktickejšie je opýtať sa, aký účel takouto prístavbou sledujeme. Potrebujeme iba ochrániť auto či terasu pred dažďom? Alebo chceme takýto priestor využívať v lete aj zime?

Zimná záhrada od firmy TECHCON s.r.o. nájde svoje opodstatnenie 365 dní v roku. Pergola je rovnako praktickým riešením, ale s príchodom mrazov klesá jej využiteľnosť pre ľudí. Je to pre vás prekážka, alebo naozaj potrebujete len zastrešiť svoje auto?

Dobrou správou je, že z hliníkovej pergoly sa trochou stavebného umu dá urobiť plnohodnotná zimná záhrada pri dome. Ak vám teda po čase prestane vyhovovať nemusíte sa báť toho, že s ňou už nepohnete. 

Zdielať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *